O nas

Firma Sterget od początku istnienia zajmuje się automatyką na zlecenie. Podstawowym zakresem naszej działalności jest projektowanie i prefabrykacja szaf sterowniczych oraz programowanie sterowników logicznych (PLC), które są stosowane do sterowania maszynami i liniami technologicznymi. Nasze aplikacje często są również wyposażone w systemy wizualizujące proces i ułatwiające jego kontrole takie jak SCADA i panele HMI.

 

Drugim obszarem w jakim specjalizuje się firma Sterget jest projektowanie oraz produkcja specjalizowanych urządzeń elektronicznych takich jak regulatory czy przetworniki na zlecenie naszych klientów.
Przyjmujemy zlecenia związane z kompleksową automatyzacją procesów przemysłowych oraz maszyn. Do każdej aplikacji podchodzimy indywidualnie i z należytą starannością dobieramy odpowiednie rozwiązania sprzętowe i programowe.

 

Nasza firma brała udział w projektowaniu i wdrażaniu systemu automatyki młynów kulowych i strumieniowych. Aplikacje wymagały zarówno dostarczenia szaf sterowniczych jak i opracowania i zaimplementowania algorytmów sterowania poszczególnymi maszynami na sterownikach PLC. Uruchomienie bądź zatrzymanie systemu, oraz zmiana parametrów pracy jest realizowana za pośrednictwem panelu operatorskiego (HMI) z odpowiednią wizualizacją, która ułatwia również monitorowanie wszystkich zmiennych procesowych.
Urządzenia wykonawcze, z którymi mieliśmy styczność przy okazji projektu stanowiły silniki elektryczne o mocy od 4kW do 75kW, oraz szereg elektrozaworów.

 

Na co dzień posiadamy w sprzedaży moduły bluetooth służące do odtwarzania dźwięków przez interface bluetooth, oraz zegary stosowane przez naszych klientów w lustrach. Posiadają one możliwość pokazania nie tylko czasu ale także temperatury. Stały rozwój firmy pozwoli na wprowadzanie kolejnych produktów w niedługim czasie.