Realizacje

Opracowanie sterowania robota

Opracowanie sterowania robota paletyzującego.
Czytaj więcej

System monitorowania postępów produkcji

System monitorowania postępów produkcji   System umożliwiający bieżącą kontrole pracy produkcji. Dzięki umieszczonym na liniach fotokomórkom możliwe jest zliczanie wykonanych elementów. Monitor umieszczony na hali pozwala na informowanie pracowników produkcji o stopniu realizacji planu produkcyjnego. Architektura “klient-serwer” pozwala na podłączenie się do systemu z dowolnego miejsca i za pomocą dedykowanej aplikacji monitorowanie parametrów i postępów… View Article
Czytaj więcej

Stanowisko do badania szczelności na wnikanie wody

Dla naszego klienta wykonywaliśmy stanowisko laboratoryjne służące do badania szczelności opraw oświetleniowych. Wszystkie badania wykonywane są zgodnie z normą EN 60598-2015 na klasy szczelności IPx3, IPx4, IPx5 oraz IPx6. Stanowisko zostało w pełni zautomatyzowane dzięki czemu wykonywanie poszczególnych badań wymaga minimum wysiłku ze strony operatora.  
Czytaj więcej

Robot pakujący

Prace nad aplikacją polegały na opracowaniu i zaimplementowaniu sterowania ramienia przenoszącego i pakującego wytłoczki z ciastkami do opakowań. Sterowanie maszyną wymagało obsługi szeregu sygnałów wejściowych (takich jak fotokomórki czy enkodery) oraz wyjściowych, do których zaliczyć można m. in. serwomechanizmy i elektrozawory. Kontrolę nad urządzeniem powierzono sterownikowi PLC GE VersaMax, wyposażonego w kilka modułów wejść/wyjść. Taka konfiguracja pozwoliła na uzyskanie satysfakcjonującej precyzji oraz prędkości działania maszyny.
Czytaj więcej

Fotometr ramienny

Fotometr ramienny jest urządzeniem służącym do wykonywania pomiarów strumienia świetlnego emitowanego przez lampę wyposażoną w określoną oprawę oświetleniową, w celu sprawdzenia czy dana oprawa spełnia odpowiednie normy.
Czytaj więcej

Automatyzacja pracy młynów

Nasza firma brała udział w projektowaniu i wdrażaniu systemu automatyki młynów kulowych i strumieniowych. Aplikacje wymagały zarówno dostarczenia szaf sterowniczych jak i opracowania i zaimplementowania algorytmów sterowania poszczególnymi maszynami na sterownikach PLC. Uruchomienie bądź zatrzymanie systemu, oraz zmiana parametrów pracy jest realizowana za pośrednictwem panelu operatorskiego (HMI) z odpowiednią wizualizacją, która ułatwia również monitorowanie wszystkich zmiennych procesowych. Urządzenia wykonawcze, z którymi mieliśmy styczność przy okazji projektu stanowiły silniki elektryczne o mocy od 4kW do 75kW, oraz szereg elektrozaworów.
Czytaj więcej